İŞ VE KARİYER GELİŞTİRME BİRİMİ

İŞ VE KARİYER GELİŞTİRME BİRİMİ

Birimimiz Eyüpsultan’da ikamet eden ve iş arıyışı içerisinde olan vatandaşlarımızın iş arayışlarına destek olarak refah seviyelerinin arttırılmasını amaçlamaktadır.

Ayrıca firmalara da personel bulma konusunda destek vererek ­hem uygun aday özgeçmişlerine kolay şekilde ulaşımasına hemde insan kaynakları maliyetlerinin düşürülmesine destek olmaktadır.

FAALİYETLERİMİZ

İş Başvuruları ve Özgeçmiş Oluşturma

Özel sektörde iş arayan vatandaşlarımız birimimize başvurduklarında özgeçmiş bilgi girişlerini istihdam uzmanlarının rehberliğinde yapabilmektedir. Sistemin sağlıklı işleyebilmesi için tüm aday başvuruları web tabanlı olarak bilgi sistemimizde kayıt altında tutulmaktadır. Oluşturulan özgeçmişler rutin aralıklar ile güncellenmektedir.

İş Bulma Danışmanlığı

Özgeçmişlerde iş arayan vatandaşımızın hangi kriterlerde iş aradığı belirlenir. İşveren firmalar tarafından yapılan personel talepleri sonrasında özgeçmiş havuzundan kriterlere uygun iş arayan üyelerimize SMS veya telefon ile bilgilendirme yapılır.

Meslek Edindirme ve Hazırlık Kursları

Özgeçmiş havuzumuzda bulunan vatandaşlarımızı -sektörel ihtiyaçlara göre- mesleki anlamda eğitmek amacı ile konunun uzmanları tarafından verilen sertifikalı eğitimler ile istihdamını gerçekleştirme hizmeti verilmektedir.

Kamu ve Üniversite sınavlarına hazırlanan gençlerimize ve vatandaşlarımıza eğitimde fırsat eşitliği sunmak amacı ile ücretsiz hazırlık kursları hizmeti verilmektedir.

İş Arayan ve İşveren Buluşturmaları

İşçi ve personel arayan firmalara yapılan ziyaret ve firmalar ile yapılan anlaşmalar sonrasında, özgeçmiş havuzumuzda bulunan ve uygun kriterlere sahip vatandaşlarımıza toplu iş görüşmeleri ve mülakat tekniği ile istihdamını gerçekleştirme hizmeti verilmektedir.

İŞ VE KARİYER GELİŞTİRME BİRİMİMİZDEN NASIL YARARLANABİLİRİZ?

İş arayan süreci

  • Merkezimize başvuruda bulunan adayların birebir mülakat tekniği ile özgeçmişleri oluşturulur.

  • Kişinin profiline uygun iş alanları belirlenir.

  • Adayın profiline göre merkezimizde toplanan uygun iş ilanlarına aday firmadan randevu alınarak yönlendirilir.

Personel arayan süreci

  • Ziyaretine gittiğimiz ya da merkezimize başvuruda bulunan firmanın kaydı sistem üzerinden alınır.

  • Personel ihtiyaçları ve nitelikleri belirlenir.

  • Uygun nitelikte ki personel Özgeçmiş Havuzu içerisinden filitre edilip bulunur ve adaylarla ön görüşme yaparak firmaya mülakat tekniğine göre yönlendirme yapılır.