Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Her Alanda Vatandaşın Yanında

Eyüp Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri sokak sokak dolaşarak çalmadık kapı bırakmıyor. Başkan Remzi Aydın’ın talimatıyla, muhtaç kişi ve ailelerin tüm ihtiyaçları belirlenerek belediye hizmetlerinden faydalanmaları sağlanıyor.

Alan taramasında, her sokağı dolaşıp neredeyse her kapıyı çalarak, yardıma müsait olup olmadığı tespit edildikten sonra bin 600 aileye erzak dağıtımı yapan, tekstil ürünleriyle bin 386 kişiyi giydiren Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü büyük ev eşyasında da 59 ailenin ihtiyacını karşıladı. Eğitim ve Öğretim alanında büyük bir atılım gerçekleştiren Eyüp Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü faaliyetleriyle 3 bin 691 öğrenciye eğitim yardımının yanı sıra ikameti Eyüp’te bulunan fakat ilçe dışında okuyan lise son sınıftaki 725 öğrenciyi de unutmadı.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bağlı Engelli Koordinasyon Merkezi de kendi alanında yürüttüğü birçok faaliyette engellilerin yüzünü güldürmeye de devam ediyor. Mart ayında 1 tane akülü araç veren Engelli Koordinasyon Merkezi özellikle çocukların sosyal çalışmalara katılmasında öncü rol oynuyor. Uygulamalı ve görsel sunumlarla yapılan Aile ve Sağlık programlarında bir ayda 10 etkinlik düzenleyerek 12 aileyle iletişime geçen merkez, ailelere 107 adet paket bez yardımı ve 2 aileye havalı yatak yardımı yaparak 30 kişinin de kanser taramasını gerçekleştirdi.