Eyüpsultan'da binlerce kişi istihdam edildi

Eyüpsultan Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü İş ve Kariyer Geliştirme Birimi her daim vatandaşın yanında olarak umut kapısı oluyor.
2014 yılında hizmete alınan İş ve Kariyer Geliştirme Birimi, işçi arayan şirketlerle iş arayan vatandaşlara aracılık yapıyor, iş verenle iş arayanları buluşturuyor.

İş ve Kariyer Birimi, 688 paydaş şirketle çalışarak işsiz vatandaşlara umut oluyor. Bugüne kadar toplam 2 bin 754 kişiye bu sayede istihdam sağlandı.

Özel sektörde iş arayan vatandaşlarımız İş ve Kariyer ve Kariyer Geliştirme Birimine başvurarak özgeçmiş bilgi girişlerini istihdam uzmanlarının rehberliğinde yapıyorlar. Oluşturulan özgeçmişler rutin aralıklarla güncellenerek kayıt altında tutuluyor.

İŞ BULMA DANIŞMANLIĞI

Oluşturulan özgeçmişlerde iş arayan vatandaşlarımızın hangi kriterlerde iş aradığı belirlenerek, iş veren firmalar tarafından yapılan personel talepleri sonrasında özgeçmiş havuzundan kriterlere uygun iş arayan üyelere SMS ve telefonla bilgilendirme yapılıyor.

MESLEK EDİNDİRME VE HAZIRLIK KURSLARI

Özgeçmiş havuzumuzda bulunan vatandaşlarımızı sektörel ihtiyaçlara göre mesleki anlamda eğitme amacı ile konunun uzmanları tarafından verilen sertifikali eğitimler ile istihdamı gerçekleştirme hizmeti veriliyor.

ÜCRETSİZ HAZIRLIK KURSLARI

Ayrıca kamu ve üniversite sınavlarına hazırlanan gençlerimize ve vatandaşlarımıza eğitimde fırsat eşitliği sunmak için ücretsiz hazırlık kursları da veriliyor.

İŞ ARAYAN VE İŞ VEREN BULUŞMALARI

İşçi ve personel arayan firmalara yapılan ziyaret ve firmalar ile yapılan anlaşmalar sonrasında, özgeçmiş havuzumuzda bulunan ve uygun kriterlere sahip vatandaşlarımıza toplu iş görüşmeleri ve mülakat tekniği ile istihdamını gerçekleştirme hizmeti veriliyor.

İŞ VE KARİYER GELİŞTİRME BİRİMİNDEN NASIL YARARLANABİLİRİM?

İş arayan süreci, merkezimize başvuruda bulunan adayların birebir mülakat tekniği ile özgeçmişleri oluşturularak kişinin profiline uygun iş ilanları belirleniyor. Daha sonra adayın profiline göre merkezimizde toplanan uygun iş ilanlarına aday firmadan randevu alınarak yönlendiriliyor.

Personel arayan süreci ise ziyaretine gittiğimiz yada merkezimize başvuruda bulunan firmanın kaydı sistem üzerinden alınarak gerçekleştiriliyor.