Eyüplü Tüm Lise Son Öğrencilerine Eğitim Yardımı

Eyüp Belediyesi, ilçede ikamet eden ve üniversiteye hazırlanan tüm lise son sınıf öğrencilere eğitim desteği vermeye devam ediyor. Eyüp'teki tüm liseleri düzenli olarak ziyaret eden Başkan Aydın, bu kez Eyüp dışında okuyan ancak Eyüp'te oturan öğrencilerle buluştu, eğitim yardımı yaptı.

Eyüp Belediyesi'nin en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan “Destek Bizden Başarı Sizden” projesi hız kesmeden devam ediyor. Proje kapsamında dün, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüp'te ikamet edip ilçe dışında eğitim gören öğrencilere eğitim desteği vermek için düzenlenen programa katıldı. Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi'ndeki programda Başkan Aydın eğitim desteklerini öğrencilere bizzat kendisi dağıttı.

SİZLERİ GENÇLİK MERKEZLERİNE BEKLİYORUZ

Başkan Remzi Aydın, programda gençlere hitaben yaptığı konuşmada, ilçede oturan, ilçede yaşayan gençlerin hepsine ulaşmayı, onları eğitim desteğinden mahrum etmemeyi istediğini belirterek, “İnşaallah bundan sonra da bu destek devam edecek. Ben başarılarınızın devamını diliyorum. Sizler Eyüplü gençler olarak diğer ilçelerimizdeki kardeşlerinizden hiç bir zaman geri kalmamanız lazım. Belediye olarak elimizden gelen desteği sizlere sunuyoruz. Sizlerle ilişkimiz sadece bu eğitim desteğiyle sınırlı değil. Sizleri öncelikle belediyemizin gençlik merkezlerine bekliyoruz. O merkezler sizler için var. İstediğiniz zaman gelin ama mutlaka gelin. Onun dışında daha bir çok çok farklı faaliyetlerimiz var, gezilerimiz var. Sizlerin Başkanı olarak her birinizle de bizzat görüşmek isterim. Sorunlarınızı dinlemek için kapılarım her zaman sizlere açık” dedi.

“KENDİNİZ İÇİN GÜZEL OLANI İSTEYİN”

Başkan Aydın gençlere gelecek ile ilgili de nasihatte de bulunarak şunları söyledi, “Her zaman kendimiz için güzel olanı isteyelim. Hayatta önemli olan doğru insan olmak, kendisiyle ve çevresiyle barışık insan olmak. İleride mutlaka bir yerlere geliriz ama karakterimizin ve düşüncelerimizin sağlam olması bizin için daha önemli”

Konuşmanın ardından Başkan Remzi Aydın öğrencilere eğitim desteklerini verdi.