Eyüplü 65 yaş üstü vatandaşlara seminer

Eyüp Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü Yaşlı Engelli Hizmetleri Birimi ilçede yaşayan 65 yaş üstü vatandaşlara yönelik “Toplumda yaşlılarımız ve yaşlılarımıza verilen değer” konulu seminerler düzenliyor.

İlçede gerçekleştirdiği yatırımlarda ve hazırladığı projelerde “Önce insan” diyen Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın talimatıyla başlatılan seminerler 15 günde bir yapılıyor. Her seminere ayrı bir konuşmacı katılıyor. Seminerlerde yaşlı hakları, manevi bakım, anne babaya ve yaşlılara saygının önemi gibi konular anlatılıyor.

Seminer sonunda ise vatandaşlar Sultan Ahmet Camii, Ataşehir Mimar Sinan Camii, Süleymaniye Camii, Fatih Camii, Topkapı Sarayı, Ayasofya Camii, Yerebatan Sarnıcı, Dolmabahçe Sarayı, Beylerbeyi Sarayı gibi tarihi ve kültürel yerleri geziyorlar.

Son seminere konuşmacı olarak Eyüp Sultan Camii Vaizi Ersoy Koyuncu katıldı. Eyüplü 60 vatandaşın konuk olduğu seminerde Koyuncu, Resullah efendimiz (S.A.V.) döneminde yaşlılara gösterilen hürmet, onlara nasıl davranıldığı ve toplum içindeki yerleri gibi konuları aktardı.

Günümüzde yapılması gerekenleri de ayet ve hadislerden yola çıkarak, çeşitli örnekler göstererek anlatan Koyuncu, Kur'an'da anne babaya itaatin emrolunduğundah bahsetti.

Koyuncu ayrıca öğrenmenin yaşı olmadığını, öğrenmek için hiç bir zaman geç kalınmış olmadığını vurguladı.

Seminerin ardından ise vatandaşlar MiniaTürk'ü gezdiler.