SAĞLIK HİZMETLERİ

SLIK HİZMETLERİ BİRİMİ

Eyüp İlçesinde yaşayan tüm vatandaşlarımıza, Belediye personeline ve Belediyemizin organize ettiği etkinliklerde sağlık hizmeti sunmaktadır.

FAALİYETLERİMİZ

Poliklinik Hizmetleri ;Tüm vatandaşlarımızın ve Belediye personelinin tedavi yönetmeliğine göre muayene yapmak, ilaç ve reçetelerini düzenlemek ve birinci basamak tedavilerini yaparak. ileri tetkikleri ve tedavileri için gereken ilgili sağlık kuruluşlarına yönlendirmek.

Hemşirelik Hizmetleri ;Tüm vatandaşlarımızın ve Belediye personelinin muayene sonucunda reçetesinde olan tansiyon,enjeksiyon,Ppansuman ve küçük cerrahi müdahale,sonda gibi tedavilerini yapmak.

Evde Hemşirelik Hizmetleri; İlçemizde ikamet eden ve başvuru yapan hasta vatandaşlarımızın evlerine gidilerek sağlık kuruluşunda verilen reçete edilen tedavileri yapmak.( serum,enjeksiyon,sonda,pansuman vs.)

Evde Muayene Hizmetleri ; İlçemizde ikamet eden ve başvuru yapan hasta vatandaşlarımızın evlerine gidilerek doktorlarımız tarafından muayene edilmesi.

Bebek Gelişimi ve Sağlığı (Hoşgeldin Bebek) ;İlçemizde ikamet eden ve başvuru yapan ailelerin yeni doğan bebekleri için ailelerinin talepleri doğrultusunda evlerine gidilerek hayırlı olsun ziyareti yapılması,annelerin bebek sağlığı ve gelişimi konusunda temel bilgiler edinmesi ve Bebek Sepeti hediye edilmesi.

Hasta Nakil/Ambulans Hizmetleri; İlçemizde ikamet eden hastaların evlerinden alıp sağlık kuruluşlarına, tedavileri bittikten sonra sağlık kuruluşlarından evlerine naklini sağlamak.

Laboratuvar Hizmetleri; Tüm vatandaşlarımızın ve Belediye personelinin istek reçetesinde yazan tahlil ve tetkiklerinin ( biyokimya,hemogram,AKŞ, kolestrol,hbs ag,tit v.s) yapılması.

Cenaze Hizmetleri; İlçemizde vefat edenlerin cenaze muayenelerini yapmak üzere bulunduğu yere gidilerek defin izin belgesi düzenlemek,şüpheli görünenlerin Cumhuriyet Savcılığına bildirilerek Adli Tabipliğe havale edilmesi, taziye ve ikram için günlük cenaze bilgilerinin Belediyemizin ilgili Müdürlüklerine iletilmesi.

Diyaliz Hastası Nakil/Servis Hizmetleri;Her gün düzenli olarak İlçemizdeki böbrek hastalarını evlerinden alınarak anlaşmalı diyaliz merkezine,tedavileri bittikten sonra diyaliz merkezinden alınarak evlerine nakillerini sağlamak.

HİZMET VE YARDIMLAR İÇİN NASIL TALEPTE BULUNULUR?

  • Hasta olan vatandaşlarımız ve personelimiz muayene için direk Sağlık Hizmetleri birimimize gelip muayenelerini olabilirler

  • Evde Muayene,Evde Hemşirelik,Hasta Nakil/Ambulans, Diyaliz Nakil/Servis ve Hoşgeldin Bebek ziyareti hizmetlerimizden yararlanabilmek için 444 04 47-48 no'lu telefondan talepte bulunmak yeterli olacaktır